1. leht 1-st

Matkarajad ?

Postitatud: 17. 06. 2016. 19:24
Postitas Mixmitte
Plaan on söitta Otepäält Rakvere mööda metsaradasid.Teab keegi on sellisel marsruudil söidetavaid metsateid,vöi siis äkki oskab keegi mingeid juhiseid anda ?

Re: Matkarajad ?

Postitatud: 17. 06. 2016. 20:01
Postitas erikr

Re: Matkarajad ?

Postitatud: 17. 06. 2016. 20:52
Postitas marguss7
Sõltuvalt mitu päeva Sul aega on ja mitu km päevas sõidad, siis Ähijärvelt startides on Aegviitu umbes 600 km mööda seda rada. Kui Kagu-Eesti keerutamine välja jätta, siis Põlvast Aegviitu ca 300 km. Aegviidust saad minna edasi mööda teist haru http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/matka ... a-matkatee kuni kasvõi Oanduni kuhu on 80 km, kus kohast Rakvere juba kiviga visata ehk nii umbes 35 km. Vt ka näiteks seda teemat viewtopic.php?f=13&t=56866 Olles mõlemaid sõitnud nii paberkaardiga kui GPS-ga, siis esimene variant on tehtav, sest märgistus oli vähemalt eelmine ja üle-eelmine aasta peaaegu igal pool ok, aga teine variant on veidike kiirem ja muretum ;) Pikema raja paremad osad maastikusõidu mõttes olidki Kagu-Eestis, lühema tee osas jälle Aegviidu-Oandu vahel, samas huvitavaid lõike oli kogu aeg, kuigi vahepeal oli ka igavamaid kruusalõike, aga ega kogu Eestit läbivat 820km pikkust singlit ei ole võimalik eramaade jms tõttu teha. Minu soovitus: kui vähegi aega ja viitsimist on, siis võtta ette rada alates Ähijärvest kuni Oanduni et paremad osad sisse jääksid, saad mõnusa 700 km pikkuse matkasõidu. Ise sõitsin väikese seljakotiga ja ööbisin katuse all, mis ei asunud alati matkatee lähedal, vastasel juhul oleks sõit kilometraazi poolest veidi lühem olnud, aga ajaliselt vähemalt sama pikk.

Re: Matkarajad ?

Postitatud: 18. 06. 2016. 15:43
Postitas Mixmitte
Tänud info eest!

Re: Matkarajad ?

Postitatud: 19. 06. 2016. 09:19
Postitas Indreq
Kaks nädalat tagasi just tegime Ähijärvelt alustades paar päeva ja kohati oli märgistus veel kehv, pidi tähelepanelik olema. Veebis olevad kaardid, punktides jagatavad paberkaardid ja looduses olev märgistus näitasid mõnel juhul kolme eri varianti. Näiteks lõunatipu juures. Me eelistasime võimalusel jalgsirada rattarajale (kus jalgsirada oli looduses ja rattarada kruusakal) ja jalgsirada oli osaliselt niitmata ning kehva märgistusega - selle tulemusena eksisime enne paganamaad hoopis lätti, sealt tagasi saamine oli paras seiklus mis sisaldas raiesmike ja pokumaa ületamist. Aga kui aegajalt GPSiga varustatud nutiseadmelt asukohta kontrollida ja tähelepanelik olla, siis pole hullu midagi.

Re: Matkarajad ?

Postitatud: 19. 06. 2016. 19:02
Postitas marguss7
Paar soovitust veel. Piusa juures läheb tee vahepeal mööda vana raudteetammi mis oli vähemalt eelmine suvi väga raskesti sõidetav ja midagi sellist seal ei olnud, mida vältides olulisest ilma jääd, pigem soovitan sellega paralleelset kruusateed. Ma võtsin lahkuminevates osades umbes fifty-sixty, eks see ongi veidi soovituslik ja suurte pakkidega matkarattaga ei ole ka igal pool nii mugav kui ainult rattaga, aga mida soovitan kindlasti rattaga ära võtta, on Suur-Munamägi, rattatee läheb tegelikult ümber mäe, ag ajalgsirada üle.
Ma kasutasin põhiliselt GPS-i, aga jälgisin ka märgistust ja vahepeal uurisin ka kaarti igaks juhuks. Märgistus on pigem kehv seal kus mitte kõige toredamad inimesed on märgistust rikkunud, eelmine aasta oli kõige halvem märgistus Rummu asula ja samanimelise karjääri ümbruses, tee peal vedeles ka katkiseid silte ning palju oli ära kistud. Lõunatipu juures käisin vist siltide järgi ja rada oli ka augustis kenasti sees, GPS-i eriti ei piilunud seal, aga võin ka eksida. Lõuna-Eestis oli märgistus enam-vähem eelmine aasta, samas minimaalselt kaart, aga veel parem kui GPS, kuhu rajad on RMK kodukalt sisse tõmmatud, kaasas on.