RMK Aegviidu-Ähijärve.

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 340
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

RMK Aegviidu-Ähijärve.

Postitus Postitas Viljar V » 24. 07. 2015. 20:07

Kindlasti on paljud plaaninud ja leidub ka neid, kes on ära teinud.

Aga üks 8 ratturiga punt väntas selle raja juuli alguses huvi pärast läbi :)
Kokku viis päeva ja ca 635 km.

Üldiselt võiks asja lihtsalt kokku võtta, kui on seltskond hea, tempo mõõdukas, ilma hea, siis pole hullu.
Samas kui tahaks pisut rohkem näha, siis oleks tegelikult 6 päeva planeerida oluliselt targem.
Meil läks neli päeva mõnusas tempos ja saime kenasti ringi vaadata ning nautida, kuid viimaseks päevaks oli jäänud 128 km ja kell toksis kuklasse, paraku rong ei oota.
Üldises joones võib öelda, et raja esimene pool oli meie pundile suhteliselt igav, mõni rabalõik, natuke hädapärast singlit singliakude laadimiseks ja enamasti kruusaralli.
Ilus elu algab Taevaskojast ja tegelikult kui üdini aus olla, siis alates Värskast, ai kurja, seal juba on, maastik, vaatamist, rajad, urrrr, kõik on mõnus (y)

Kuna tegemist oli nõrkade MTB ratturitega, siis oli meil kaasatud saateauto, millega liikus pagas punktsit A punkti B, seega rattasõidul oli kaasas ainult hädavajalik.
Lisaks olime väga nõrgukesed ja kasutasime erinevate vahvate turismitalude teenuseid ööbimiseks, mitte et polek olnud mugav ennast õhtul puhtaks kasida, riided ära pesta ja mugavas voodis magada ning peale mõnusat hommikusööki startida uude päeva :lol:

Ühesõnaga kui keegi veel kahtleb, siis valige ilma, seltskonda ja tuld (y)
Garmini sõpradele olen meeleldi nõus jagama sõidujoont.
Võimlusi kaks, esimene täispikk joon ja teine viiest osast koosnev jälg mis viib ööbimiskohast ööbimiskohta (söögid ja ööbimisvõimalused peate ise kokku leppima) ;)

Ja loomulikult läheb sügav kummardus kaasvõitlejatele, kelleks olid Siim Toomik, Siim Silland, Ando Lootus, Elmo Jõeleht, Kristi Klaus, Henry Pihl, Tarmo Maibak ja loomulikult meie saateauto jumal Kadi Rajala-Pihl koos väikse kangelasega 8)

Pilte näeb siit: https://www.facebook.com/viljar.varik/m ... 389&type=3

kle
Rattur
Postitusi: 167
Liitunud: 29. 03. 2015. 19:45

Re: RMK Aegviidu-Ähijärve.

Postitus Postitas kle » 24. 07. 2015. 21:49

Väga mõnus ettevõtmine. Kui keegi veel on sellel suvel seda matka tegemas, siis oleksin suur huviline :)
Mõni ütleb: "Parem karta kui kahetseda. "
Mina ütlen: "Pigem riskida kui kahetseda, et jätsin võimaluse kasutamata."

marguss7
Rattur
Postitusi: 573
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: RMK Aegviidu-Ähijärve.

Postitus Postitas marguss7 » 26. 07. 2015. 23:41

Olen sõitnud üksikuid juppe sh enam-vähem Perakülast Alavereni ja mingeid väikseid juppe muude matkade käigus ka Lõunaosariikides näit Ahja ja Munamäe kandis, aga tervikuna mitte. Plaan ka sama asi augustis ära teha algusega Perakülast, päevaste läbisõitude plaan nii 200 km kanti, kuna tahaks nädalaga asja purki saada. Esimene päev kodust Tallinnast Kakumäelt Perakülla ja sealt Kasemetsani. Teine päev Kasemetsast Siimustisse (Jõgevale). Kolmas päev Jõgevalt Põlvasse. Neljas päev Põlvast Rõugeni. Viies päev lõppu + Valga ots ja sealt siis ilmselt rong koju kui ei teki tunnet ka rattaga koju veereda. Ülejäänud ei tundu väga hull, aga majutuskohti mõeldes oleks üks päev Põlvast Rõugesse ehk ca 180km, mille keskele jäävad Vällamägi, mida pole varem sõitnud ja Munamägi, mille otsas olen rattaga käinud ning ilmselt hulga muid suuremaid ja väiksemaid tõuse, mis tundub väga kreisi päev. Mis värskelt raja läbinute arvamus on selle päeva kohta arvestades raja raskust? Eelmine suvi läks Kakumäe-Oandu-Ikla koos öömajade kõrvalpõigetega kokku 520 km 72 tunniga, mis ei kujunenud mulle väga raskeks ehk tagumik ja jalad kestavad pikka sõitu küll, aga seal polnud ka väga mägine trass. Suurt tavaari kaasa ei vea, magamiskott ja telk jäävad koju, hädavajalik kraam läheb väiksesse seljakotti, mille kaal koos tavaariga jääb nii paari-kolme kilo kanti. Tänud kui viitsite veidi valgustada ja kui viitsimist ka veid detailsemalt raskemaid lõike kommenteerida.

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 340
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: RMK Aegviidu-Ähijärve.

Postitus Postitas Viljar V » 27. 07. 2015. 19:35

200 päevas, päris tummine plaan. Ise tegin see kuu ära mõlemad matkateed.

Algatuseks Aegviidu-Ähijärve.
Aegviidu-Änküla (Jõgeva kandis) 174 km, puhast sõiduaega 8 tundi kopikas peale, keskmine liikumiskiirus 21,5, koos peatuste ja ringi vaatamistega 13 tundi.
Änküla Taevaskoja, 138 km, sõiduaeg 7 tundi, liikumiskiirus 20, koos peatustega pea 10 tundi.
Taevaskoja-Kolodavitsa 113 km, sõiduaeg 7 tundi, liikumiskiirus 16,5, koos peatustega 9 tundi.
Kolodavitsa-Rõuge 85 km, sõiduaeg kopikas üle 5 tunni, liikumiskiirus 16, koos peatustega 9 tundi.
Rõuge-Ähijärve-Valga 123 km, sõiduaeg 7 tundi, liikumiskiirus 17,5, koos peatustega 8,5 tundi.

Isiklikult alates Värskast üle 100 km päevas plaanida ei julgeks, oled ise väsinud ja rada muutub oluliselt raskemaks, lisaks tuleb koguaeg arvestada väikese eksimisega, kuna märgistus on kehva ja isegi garminiga läks seiklemiseks.

Teine tripp sai tehtud Oaendu-Ikla suunal.

Oandu-Vändra (Vändrast ca 12 km turismitalu) 220 km, sõiduaeg 10 tundi, keskmine kiirus 21,9, koos peatustega 13 tundi.
Vändra-Ikla-Pärnud 225 km, sõiduaeg 9 tundi kopikatega, keskmine kiirus 24,2, koos peatustega pea 13 tundi.

Kolmas sutsakas Peraküla-Aegviidu, siin muidugi on sees kodus rongile sõit, Paldiski alt Perakülla sõit ja õhtul rongilt koju.

Kokku 274 km, sõiduaega 11,17 tundi, keskmine kiirus 24,3, peatuste ja rongidega kokku 16 tundi. Sellsit ettevõtmist julgen soovitada ainult tugevale sõitjale, peab olema korralik põhi all.

Lisaks on küsimus kas kasutad puhtalt rattamaktateid või plaanid tarbida ka mõnusaid jalgsimatkateid, meie segutasime teekonda ajakava järgi, kindel plaan oli alati õhtul hiljemalt 20:00 lõpetada, et jõuaks järgmiseks päevaks välja puhata.
Et ei tekiks segadust, siis ei olnud ka meie maktakottidega matkasellid, esimesel tripil oli saateauto, teisel camelbak mõne hädavajaliku asjaga.

Üldiselt 200 otsade juures hakkab paratamatult taguots haiget tegema, ega midagi parata ei ole, kreemita või mitte, teise päeva lõpuks on ainult valusad ja väga valusad kohad, eriti peale pisut pikemat pausi sadulasse saamine paneb silma läikime ja vastu tahtmist hakkab hammaste tagant igasugu roppe sõnu tulema :lol:

marguss7
Rattur
Postitusi: 573
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: RMK Aegviidu-Ähijärve.

Postitus Postitas marguss7 » 27. 07. 2015. 22:57

Tänud info eest, vaatan kriitilise pilguga veel asja üle ehk kolmas ja neljas päev pigem vist mõistlik kolmega teha eriti kui veel ekslemisi lisandub. RMK andmetel on Rõugelt Ähijärvele 125 km + 35 Valka, kuidas Teil ainult 123km tuli? Sel juhul jõuaks veel enne viit väljuvale Tallinna rongilegi...
274km on muidugi karm päevaga, mul tuli kuu tagasi kodust asfaldit mööda Perakülla, mööda RMK-d Keila ja mööda asfaldit koju 190km ajaga 9,5 tundi, millest sõitu veidi üle 8 tunni, senine pikim sõit üldse, aga isiklikud rekordid vajavad ületamist ju :)

Kihv
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 20. 05. 2011. 10:14

Re: RMK Aegviidu-Ähijärve.

Postitus Postitas Kihv » 28. 07. 2015. 07:42

Viljar V kirjutas:Üldiselt 200 otsade juures hakkab paratamatult taguots haiget tegema, ega midagi parata ei ole, kreemita või mitte, teise päeva lõpuks on ainult valusad ja väga valusad kohad, eriti peale pisut pikemat pausi sadulasse saamine paneb silma läikime ja vastu tahtmist hakkab hammaste tagant igasugu roppe sõnu tulema :lol:
Hahaa :) viimast lõiku lugedes tuli kohe ka endal see valutava tagumiku tunne teravalt meelde kui Eesti tuuri tegin – see valu oli ikka väga hull ... kui mul ei oleks kaasas olnud teisi sõidupükse, mis sain sadulale siduda, siis kes teab, võibolla oleks ka sõit planeeritust lühemaks jäänud, väljavõte blogist:
Neljas päev (20/05) algas raskelt. Eelmise kolme päeva kilomeetrid olid jalgades ja eriti hullult oli mõjunud eelmine päev tagumikule. Sadulasse istumine tegi suurt muret, sest seda praktiliselt teha ei saanud  – tagumik valutas räigelt. Vaikselt istusin ja sättisin istmiku paika ja selleks, et seda valu ära kannatada pidin näitama üles ikka väga tugevat meelekindlust ja tahet oma matka jätkata. Isegi kui sain istuda, siis peale mõnda aega tuli ennast sirutada ja tagumiku sadula küljest lahti saamine, just see moment, oli väga väga valus.

Võimalik, et selline asi – Gel Saddle Cover (http://www.bontrager.com/model/00786) – võiks probleemi lahendada, neid on müügil väga erineva kuju ja lahendusega. Olen mõned kilomeetrid sellise pehmendusega sõitnud, ent pikka matka ega ka pikemat trenni pole teinud, seega kogemused, mille põhjal saaks järeldusi teha, puuduvad.

Ja nii nagu Viljar mainis, et nemad püüdsid alati hiljemalt kell 20:00 õhtule saada, siis ka minu plaanides oli kohe alguses, et alustan päeva vara – tavaliselt olin juba kell 8 hommikul rattaseljas – ja lõpetada päev 19:00 paiku.
Selliselt on matkapäev pikem, mida varem alustad, seda rohkem on aega tegeleda päeva jooksul erinevate planeeritud tegevustega nagu näiteks söömine, toidu varumine, enda ja riiete pesemine (mitu päeva järjest ühtede ja samade higist läbi imbunud pükstega ja sokkidega pole mõistlik sõita) ja ka üllatustega (on see siis ekslemine või näiteks rattaga seotud tehnilised probleemid või ka vihm). Ent kui alustad päeva vara on suur tõenäosus, et kõik tegemised, planeeritud ja planeerimata, mis päeva jooksul ette tulevad, saavad ka lahendatud ning lisaks on tagatud mõistlik hulk kilomeetreid.

Igatahes edu ja tee enda jaoks selline planeering, mis paneks su võimed proovile, sest see on ju esimene eesmärk, ent samas ei peaks ka lolle riske võtma ning saaksid matkast mõnu tunda.

haaarold
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 22. 01. 2013. 09:12

Re: RMK Aegviidu-Ähijärve.

Postitus Postitas haaarold » 01. 08. 2015. 10:53

Härrad, kas uus rajalõik on tähistatud nii, et saaks ka ilma gps'ita hakkama?

Muud RMK otsad on mul enamvähema tehtud, uue lõige plaanin lüüa kaheks. Esimene ots Aegviidu-Ohtu ja teine päev millalgi Ohtu-Peraküla. Seekord ööseks jääma ei hakka, kuna igasuvine pikem matk on seekord tehtud. Sõitsime ümber Saaremaa nii rannikut mööda, kui võimalik. Kokku ca 500km ja 8 päeva. Rahulik kulgemine, antiiksed velod (mul õlletoomisrattaks 15a vana rauast Scott Tampico), daamid ka seltskonnas ja väike meelelahutusjook jne.

Strava jooned on siin nähtavad.
http://fotoalbum.ee/photos/tsaar/sets/1444741

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 340
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: RMK Aegviidu-Ähijärve.

Postitus Postitas Viljar V » 03. 08. 2015. 07:16

Panin eelmise kuu matkadest kuni kolm rida kirja ;)

Mõnusat lugemist ja motivatsiooni ammutamist ;)
Aegviidu-Ähijärve:
http://viltsvilts.blogspot.com/2015/08/ ... jarve.html
Oandu-Ikla:
http://viltsvilts.blogspot.com/2015/08/ ... amine.html
Peraküla-Aegviidu:
http://viltsvilts.blogspot.com/2015/08/ ... ehtud.html

marguss7
Rattur
Postitusi: 573
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: RMK Aegviidu-Ähijärve.

Postitus Postitas marguss7 » 03. 08. 2015. 23:52

Viljar V kirjutas:Panin eelmise kuu matkadest kuni kolm rida kirja ;)

Mõnusat lugemist ja motivatsiooni ammutamist ;)
Aegviidu-Ähijärve:
http://viltsvilts.blogspot.com/2015/08/ ... jarve.html
Oandu-Ikla:
http://viltsvilts.blogspot.com/2015/08/ ... amine.html
Peraküla-Aegviidu:
http://viltsvilts.blogspot.com/2015/08/ ... ehtud.html
Mõnus lugemine, mul esimene päev kodust Perakülla ja sealt Kasemetsani tehtud, 190km. Homme edasi, eks nädala lõpus selgub kuidas läks.

marguss7
Rattur
Postitusi: 573
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: RMK Aegviidu-Ähijärve.

Postitus Postitas marguss7 » 10. 08. 2015. 23:07

Teine päev 190km Koeruni, kolmas päev Kavastuni, sealt Tartusse ja rongiga koju, kokku 205km, neljas päev asjaajamised kodus ja puhkus, viies päev 163km Värska Spasse, kuues päev 119km Rõugesse, seitsmes päev Ähijärveni 141km, kokku nädalaga 1007km, mis tervisesportlase-karvajala kohta päris ok saavutus ja tuju finishis hea, tagumik alates neljandast päevast tunda ei andnud, kolmel viimasel päeval oli tänu Lõuna-Eesti reljeefile jalgadele raskem, sirgel ei andnud tunda, aga tõusudel oli veidi raskem, turja pealt mingid lihased andsid tunda,aga see oli ka varem pikkadel sõitudel nii olnud, millegipärast on täna ka sõrmed veid ituimad, peaks vist hakkama kinnastega sõitma :) Igal juhul tasus ära teha ning soovitan ka teistele, vähemalt 97% ulatuses RMK originaalrada sõidetud lisaks kõrvalepõiked rongide peale, väga hea soovitus oli Lõuna-Eesti otsad veidi lühemad teha. Lemmikosa oli Värskast kuni Haanjani, sobiks igati ka rattamaratoniks. Millegipärast olid kohati Haanjas ja ka peale Rõuget mingil hetkel rajal Tallinki lindid, ei tea kas keegi unustas peale võistlust ära korjata või ongi need märgistusena mõeldud. Müts maha Alar Siku ees, kes oli ise ka Aegviidu ja Pearküla vahel suurema kambaga liikvel, märgistus oli hea ja kuna tal Lõuna-Eesti rajad ilmselt nö kodurajad, siis see osa oli ikka igati MTB vääriline. Loodetavasti teeb ta ka veel radu juurde, et oleks järgmine aasta ka midagi sõita :)

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”