Harku mets looduskaitse alla?

Tead head ja huvitavat rada või sõidukohta. Jaga ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11371
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Harku mets looduskaitse alla?

Postitus Postitas erikr » 05. 10. 2006. 17:14

http://www.postimees.ee/051006/esileht/ ... 1758.php?r

jälgime mängu. Pirital toimuvast järeldades on täiesti võimalik, et selle asja edenedes hakatakse rattureid ja muid sportlasi suruma vaid tuhateedele.
kes veel mingit reaalset infot ja fakte omab või oskab linke anda, paluks siia postitada.
fleim ja tühijutt palun jätta postitamata.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

gandalf
Rattur
Postitusi: 508
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 05. 10. 2006. 20:10

See, et mõni ala on looduskaitse all ei tähenda sugugi seda, et seal rattaga sõita ei tohi. Otepää Rattamaratoni, Tallinna Rattamaratoni rada kulgevad mõlemad suures osas kaitsealal. Kogu presidendi matkarada (Jäneda ja Aegviidu vahel) on kaitsealal. Rattasõit ja suusatamine on seal pigem soovitatavad :)

Kõik sõltub kaitsekavast.

Vahur

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2364
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 05. 10. 2006. 21:27

Niipalju, kui me oleme Pirita teemadel keskkonnaameti esindajatega kohtunud, vastab see tõele. Nõmmet/Harkut on nad ülalnimetatud kontekstis korduvalt mainitud.

TAIX11
Rattur
Postitusi: 731
Liitunud: 16. 09. 2004. 21:33

Postitus Postitas TAIX11 » 05. 10. 2006. 22:07

Teemaplaneeringuga on ala ettenähtud siiski rekreatiivalaks. Juhul kui ka tehakse kaitseala, siis kasutustingimused paneb paika kaitsekorralduskava ja heal juhul see meid, velomehi, ei kiusa. Küll aga hoiab kinnisavaraarenduse eemal. Teemaplaneeringu info:

http://www.kootplaan.ee/HARKU/harku.htm

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11371
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 05. 10. 2006. 22:24

TAIX11 kirjutas:Teemaplaneeringuga on ala ettenähtud siiski rekreatiivalaks. Juhul kui ka tehakse kaitseala, siis kasutustingimused paneb paika kaitsekorralduskava ja heal juhul see meid, velomehi, ei kiusa. Küll aga hoiab kinnisavaraarenduse eemal. Teemaplaneeringu info:

http://www.kootplaan.ee/HARKU/harku.htm
seda värki ja linki on promotud juba päris mitu aastat. minu vilumatu silm igatahes ei näe harku metsas sellekohaseid muutusi ega tegevusi. see teemaplaneering võidakse ka muuta seoses kaitsealuseks kuulutamisega.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 06. 10. 2006. 09:27

Kõik sõltub sellest, milline kaitseala sinna tehakse ja lõpliku korra määrab kaitseala-eeskiri.
Looduskaitse seadus

Kood: Vali kõik

§ 12. Kaitse-eeskiri 

(1) Kaitseala, püsielupaiga ja kaitstava looduse üksikobjekti kaitsekord määratakse kaitse-eeskirjaga. 

(2) Kaitse-eeskirjaga piiritletakse ühe või mitme erineva rangusastmega kaitsevööndi ulatus ning määratakse käesoleva seadusega sätestatud piirangute osaline või täielik, alaline või ajutine kehtivus vööndite kaupa.
Toome Pirita näite: Pirita jõeoru maastikukaitseala kaitse-eeskiri

Kood: Vali kõik

 § 6. Lubatud tegevus 
...
 (5) Kaitsealal on lubatud sõidukiga sõitmine teedel ja maastikusõidukiga sõitmine kaitseala valitseja nõusolekul. Sõidukiga sõitmine väljaspool teid ja maastikusõidukiga sõitmine kaitseala valitseja nõusolekuta on lubatud järelevalve- ja päästetöödel, kaitseala valitsemisega seotud tegevuses, liinirajatiste hooldamiseks vajalikel töödel, maatulundusmaal metsamajandustöödeks ja poollooduslike koosluste hooldamisel.
Kõik oleks nagu väga hea aga nagu seaduse lugemisel ikka "mõisted". Küsime, mis asi on "TEE".
Kaitseala (teemaplaneeringu) kaardile on märgitud kõik teed ja rajad, millel tohib liikuda. Kõik oleks nagu muretu ja 5+. Seni, kuni ei viitsi kaarti uurida. Kaardilt puuduvad kõik n.n kitserajad. On olemas laiad rajad, kus saab pmst liikuda autoga, suusarada ning veel paar laiemat rada (reeglina kunstlikult loodud kattega). Kitseradu seal ei ole.

Igaljuhul toetan Eriku initsiatiivi sel asjal seal silm peal hoida ning jälgida, et juba kaitseala loomise alguses saaks kaardile ka mingi kogus "kitseradu", midamööda oleks võimalik legaalselt liikuda :).

Iseenesest ei ole täna see tõesti probleem (ratturi seisukohalt). Võeti mingi seadus vastu ja ei lubata võsavahel mööda singleid sõita?! No ja siis? Kes kontrollib? Täna tõesti seda kontrolli pole, kuid iial ei tea, mida homme toob. Ühel hommikul ärgates võid avastada, et iga teelt maha keerava singli otsa on paigaldatud piirded, mis suunavad sind liikuma just teel, mitte singlitel. Piirdest saab küll mööda sõita, kuid (tekitada ümber selle uus rada, tallates sammalt ja pinnast, mida kaitsta püütakse) vaevalt see ratturile meeldib ja keskonnakaitsjatele ammugi mitte. Mõelda võiks (ratturiseisukohast) natuke ka hommsele, mitte ainutl tänasele.
Kui keegi seltpooltotsa aktivist võtab sellel asjal silma pealhoidmise enda kanda, peaks ta seda tegema organiseeritult, kordineeritult ja süsteemselt, et tulemust saavutada. Kui igaüks käib korra seal räuskamas, siis tulemust ei teki.

Vasta

Mine “Rajad ja ringid”