Jama värk Kakumäel

Vasta
karlhp
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 31. 03. 2009. 11:42

Jama värk Kakumäel

Postitus Postitas karlhp » 10. 09. 2009. 10:17

Ma ei taha olla viriseja, kuid seekord ei saa ütlemata jätta.

Kakumäe ring oli Tallinnas üks tehniliselt huvitavamaid kus leidus alati midagi millest tehnikat õppida/harjutada. Paraku viimase kolmapäevakuga on sellest rajast saanud lihtsalt ringrada. Kõik palgid ja puud mis teepeal sõidu huvitavaks tegid on ära saetud ja nüüd on see nagu iga teine metsarada Pirital või kus-iganes. See teeb kurvaks, tulin puhkuselt ja alustasin oma igapäevast reziimi kodurajal ning leidsin eest selle jama.

Ei teagi kohe mida teha. Uusi puid seal langetama ei hakka ju, ning osad puud olid kasvavad puud (näiteks pangalt järsem allasõit nõuka-aegse rajatise kõrvalt, seal oli originaalis ca.70cm ruumi maja ja puu vahel vahetult laskumise lõpus ja see oli huvitav. Nüüd on mcdonaldsi drive-through).

Metsaradu on meil palju ja just selle tõttu need vähesed tehniliselt rasked rajad võiks ikka olla tehnilise suunitlusega ja RASKED. Kus seda tehnikat muidu harjutatada?

Otsin nüüd uut tehniliselt rasket rada Tallinnas, hea kui Kakumäe läheduses. Kes midagi teab võiks märku anda, oleksin tänulik.

Karl.

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 1988
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Jama värk Kakumäel

Postitus Postitas UrmasL » 10. 09. 2009. 11:34


Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 11544
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Jama värk Kakumäel

Postitus Postitas Mati » 10. 09. 2009. 12:45

karlhp kirjutas:... ning osad puud olid kasvavad puud (näiteks pangalt järsem allasõit nõuka-aegse rajatise kõrvalt, seal oli originaalis ca.70cm ruumi maja ja puu vahel vahetult laskumise lõpus ja see oli huvitav..
Asjaosalisena kinnitan, et see vare juures olnud nott oli surnud puu (lõppes ca 2,5 meetri kõrguselt), de facto! Sellel rajal ei eemaldatud ühtegi korralikku, elujõulist puud, de facto! XC rajal ei paku erilist tehnilist pinget langend puu, millest ei saa üle sõita, nt maapinnast 20-50 cm kõrgusel tolknev palk.
karlhp kirjutas:Metsaradu on meil palju ja just selle tõttu need vähesed tehniliselt rasked rajad võiks ikka olla tehnilise suunitlusega ja RASKED. Kus seda tehnikat muidu harjutatada?
Võib-olla on kurtja näol tegemist teadmata ülikõva sõitjaga, aga seda Kakumäe rada on kolmapäevaku järelkajade põhjal peetud isegi liiga tehniliseks! Võta nüüd heeblist kus see tõde on. Iseenesest sai sinna selle ürituse näol ka täiesti uut ja huvitavat jälge sisse sõidetud. Pangapealne lõik on IMHO vast ka suhteliselt kaugel tüüpsest metsarajast, aga taaskord võib-olla ei küündi mu tase seda lihtsalt "siledaks" sõitma.

Aga üldiselt on ju võimalus igal ühel võtta ette suvaline metsake ja sinna rada sisse sõita.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2112
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Jama värk Kakumäel

Postitus Postitas Villem T » 17. 11. 2009. 09:22

Nüüd on jälle vähem jama värk - nii mõnigi värske puu on külili heitnud.

PS: Polnud varem tulede valgel Kakumäel käinud, eile oli keskmisest põnevam juba kell 18.

Vasta

Mine “Kolmapäevakud 2009”