HRK Krossisari 2019 VIII etapp Andsumäe

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 757
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

HRK Krossisari 2019 VIII etapp Andsumäe

Postitus Postitas vigurivänt » 30. 08. 2019. 15:08

Juba kolmapäeval 04.09.19 toimub HRK Krossisarja viimane etapp Andsumäel. Oleme maha joonistanud mõnusa raja, kus sees ka uusi lõike. Tavapärase "hullu" ronimise proovisime asendada natuke leebema nikerdamisega. Loomulikult peab asukohast johtuvalt arvestama ka, et rada on osaliselt viltu, aga midagi konti murdvat ei ole.
Info:
Aeg: 4.09.2019
*Registreerimine toimub enne võistlust kohapeal kell 17:30 - 18:45. Vägagi soovituslik on varem registreerimine Võrumaa Spordiliidu lehel.

Põhisõit 4-5 ringi (ca 40-50 min) –mehed M16, M18, MU23, M-eliit, M-seeniorid kell 19:00
Lühem sõit 2 ringi (ca 20-30 min) – naised ja noored M/N14, N16, N18, N-eliit, samal ajal põhisõiduga.

Alla 18. aastastele on võistlusel osalemine tasuta. 18. aastastele ja vanematele maksab võistlusel osalemine 5 EUR, mis makstakse enne iga etappi kohapeal.
Rada:
Stardipaik on Hämsa kõrtsist mööda mineva tee peal. Pärast mõnekümnemeetrist sõitu mööda teed, pöörab rada heinamaale, mille lõpus on pööre vasakule metsa. Järgneb Lepiku laskumine, mis tegelikult on rohkem kuusikus, aga saanud nime samanimelise ratturi järgi, kes seal kunagi risu pani, nii et püksid läksid mahakandmisele. Laskumise all suundub rada tuttavat teed mööda paremale. Diagonaalis üle metsatee ja vasakule tõusule. Möödab vasakult poolikust metsaonnist ja väljub korraks tõusu otsas heinamaale, et uuesti paremale metsa suunduda. Seejärel järgneb juba tuttav rada mööda mäekülge. Korraga pöörab rada paremale alla uuele sinkule. Natuke nikerdamist juurikatel, võtab rada suuna tagasi üles. Tõus on serpentiinidega ja väga kangutamist ei nõua. Jõudes üles vanale rajale, käib rada korraks sügavast kraavist läbi, mille tsiklirahvas on korralikult sügavamaks kaevanud, aga vasakust servast saab ilusti sõites läbi. Järgnev tõus on ainuke kangutamist nõudev koht. Aga kui vihma ei tule, siis peaks kenasti ratta seljas alistatav olema. Üleval on väike poogen ümber maha kukkunud puu, aga muidu lookleb rada vana tuttavat jutti mööda. Andsuka downkill pole ammu krossisarjas olnud ja seekord asendab see kõrval olevat juba tuttavaks saanud hullu keerutamist ümber puude ja juurikate. All suundub rada mööda teed suunaga paremale (vist kunagise lasketiiru suunas) ja jõuab tagasi pooliku metsaonni juurde, kust järgneb jälle uus rajalõik puude vahelt finišhi suunas. Teele tagasi jõudes jääb üle vaid esimesena üle joone sõita ja oletegi võitnud :)
Kohe esimesel võimalusel riputame ka sarja üldseisu üles. Intriigi peaks esikolmikus veel olema, seega, tasub kohale tulla.
Lastesõit algab 18.40
Tark ei torma!

Vasta

Mine “Eesti võistlused”