HRK Krossisarja I etapp Kubija

Infot ja muljeid võistluste kohta
Foorumi reeglid
Võistluste osaluste müügifoorum asub: viewforum.php?f=152
Vasta
Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 765
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

HRK Krossisarja I etapp Kubija

Postitus Postitas vigurivänt » 13. 05. 2019. 15:18

HRK krossisarja I etapp- KUBIJA (15.05.2019)
Info:
*Stardipaik Kubija Suusabaas
*Registreerimine toimub enne võistlust kohapeal kell 17:30 - 18:45.
Vägagi soovituslik on päev enne registreerimine Võrumaa Spordiliidu lehel.
*Rajaga tutvumine alates kell 17:00 – 18:55
*Lastesõit 18:45
*Põhisõit 19:00 Mehed M16, M18, MU23, M-eliit, M-seeniorid - ca 45 min, naised ja noored M/N14, N16, N18, N-eliit - ca 20 min.


Alla 18. aastastele on võistlusel osalemine tasuta. 18. aastastele ja vanematele maksab võistlusel osalemine 5 EUR, mis makstakse enne iga etappi kohapeal.

Rajakaart saab üles esimesel võimalusel. Kõik huvilised saavad rajaga tutvuda ja tehnilisi näpunäiteid teisipäeval 14.05.19 kell 19.00
Kogu info leiab http://foorum.haanjarattaklubi.ee või FB grupist @HaanjarattaklubiKrossisari
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 765
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: HRK Krossisarja I etapp Kubija

Postitus Postitas vigurivänt » 13. 05. 2019. 22:49

Rada sai täna paika.
Pikkus 5,81 km
Ascent ca 100m
Algus Kubija staadionilt. Rada teeb tiiru ümber linnapoolse jalkavärava ja siis suundub jooksuradade poole. Peale teeületust pöörab rada korraks vasakule üles ja seejärel suundub uuesti tagasi tee suunas. Järgnev laskumine on värskelt saanud Armini tuuningu ja on oma 3 hüppega palju ägedam, kui varem. Järgnev vingerdamine on lastele väga tuttav, sest HRK MTB trennid kulgevad seal pidevalt. Peale palkide ületamist kulgeb rada mööda rada mäe jalamit mööda Meegomäe suunas. Korraks põikab vasakule alla, aga tagasipööre tõusule peaks HRK krossitajale igati tuttav olema. Sama tuttav on ka juurikane laskumine, mis ootab peale tõusu pöörates vasakule. Poolel laskumisel läheme paremale ja rada võtab suuna jooksuraja tõusule. Väike põige vasakule toob mõned tõusumeetrid juurde, aga kohe saab ka korraks laskuda. Algajale mõlema piduri laskumine, aga oskajale mõnus paarutamine. Kaua see ei kesta ja kohe väikese laskumise järel suundub rada vasakule tõusule. Järkub tõus jooksurajal ja tõusu otsas kulgeb tagasi suusabaasi suunas, et imikanõlvast veel mõned meetrid võtta. Juurikane laskumine on kõigile jõukohane ja järgnev tõus samuti (kasutage käike oskuslikult :) ). Pärast tõusu liigub rada üle tee siledamale maastikule, aga mingit lihtsat veeremist siit ei leia. Vana hea ebatasane vingerdamine ja rulliraja kõrval olev uus kitserada. Pärast rajaületust liigub rada mööda 3km rada ja võtav rulliraja kõrval oleva juurikase tõus. Taas rajaületus ja mõnekümne meetri pärast paremal uus rajalõik, mis lõpeb uue laskumisega orgu. Natuke mustikavõrseid ja leiame end tuttavalt rajalõigult, mis sel korral kulgeb vastupidises suunas mäest üles. Väike poogen metsarajal ja rada kulgeb eelmise aasta uue juurikalaskumisele. Seejärel korraks asfalti ja vasakul metsas ootab puu ületus. Tuttav metsarada lõpeb tehnilise juurikase lõiguga, mis pärast tõusu kulgeb trennipoiste lemmik auguni, kus 10 meetri jooksul saab kaks korda hüpata. Rulliraja ületus ja tõusunikil palgiületus. Tuulemurru tõttu teist palgiületust pole ja rada läheb sellest vasakult mööda ja suundub suusabaasi poole. Rajaületuse järel kihutame multsihunniku kõrvalt otse staadionile, kus parema pöörde järel saab sama ringi uuesti nautida ;)
Esialgu tundub, et pikem sõit kestab 3 ringi ja noored saavad 1 ringiga hakkama, aga eks võistluspäev näitab, kui kiired liidrid on.
Rajakaarti näeb http://foorum.haanjarattaklubi.ee/viewt ... 777#p36777
Tark ei torma!

Vasta

Mine “Eesti võistlused”