Uurimistöö toidulisandite kasutamisest

Mida süüa-juua treeningul ja võistlusel. Kuidas olla nii, et elu ei segaks sporditegemist ja vastupidi.
Vasta
reiks
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 10. 08. 2012. 19:24

Uurimistöö toidulisandite kasutamisest

Postitus Postitas reiks » 18. 11. 2013. 19:21

Lugupeetud jalgrattasportlane!

Gümnaasiumis kohustusliku uurimistöö teemaks valisin "Taastavate toidulisandite kasutamine jalgrattaspordis: koostis ning levik Eestis". Ühe praktilise osana viin läbi küsitluse Eesti tipp- ning harrastusratturite hulgas. Kui võimalik, leidke mõned minutid, ning vastake paarile küsimusele. Küsimus on 100% anonüümne. Hiljem jagan kindlasti tulemusi ka foorumis:)

Küsitlus on kättesaadav aadressil: https://docs.google.com/forms/d/1_AdF1b ... M/viewform

Ette tänades,
Reigo

arnea
Rattur
Postitusi: 1000
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Uurimistöö toidulisandite kasutamisest

Postitus Postitas arnea » 18. 11. 2013. 20:36

Kas see on sedasorti töö, mille eesmärk on õppida õigeid küsimusi esitama?

Kui ma vastan küsimusele "Kui tihti tarbite taastavaid toidulisandeid?", et ei tarbi üldse, siis mida ma peaksin vastama kohustuslikele küsimustele "Millisel kujul tarbite taastavaid toidulisandeid?", "Mille põhjal otsustades valite endale taastajaid?" ja "Milliste tootjate tooteid kasutate?"?

Kas taastaja on sama asi mis taastav toidulisand? Tegelikult oleks abiks see taastav toidulisand kõigepealt defineerida, et kõik samast asjast räägiks. Muidu saad teada, taastajaid kasutatakse vedeliku kujul ja lemmiktootja on Saku.

Seitsmepalli skaalal olulisuse hindamine võib kah showstopperiks saada. "Olulise" ja "keskpäraselt olulise" eristamine ei olegi nii lihtne.

reiks
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 10. 08. 2012. 19:24

Re: Uurimistöö toidulisandite kasutamisest

Postitus Postitas reiks » 18. 11. 2013. 20:49

Taastaja võrdub tõesti taastava toidulisandina. Mõiste mittedefineerimise põhjuseks on hetkel soov saada teada inimeste teadlikkusest.
Kuidagi oli jah jäänud üks tärnike küsimuste juurde, mistõttu küsimustele vastamata ei saanud küsitlust lõpetada.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 914
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Uurimistöö toidulisandite kasutamisest

Postitus Postitas veloson » 18. 11. 2013. 22:22

Hästi valitud teema! Arvestades tüüpilisel rahvaspordiüritusel ette kirjutatud geel-batoon-pulber-plöginate hulka ja sellega külgnevat tarbijaskonda, on konkurentsile vaatamata kindlasti ruumi veel ühe õpilasfirma alustamiseks ja sellisest küsitlusest on hea alustada.
reiks kirjutas:Mõiste mittedefineerimise põhjuseks on hetkel soov saada teada inimeste teadlikkusest.
Praegu sihivad teadlikkust kaudselt kaks-kolm küsimust, äkki jõuab veel mõne küsimuse lenksule kruvida. Teadlikkuse kohta saad lähemale, kui küsid näiteks mida millegi tarbimisel saada üritatakse, miks mingid asjad mingis koostises midagi pakuvad, mida mitte, millise kaloraaži juures, mida millega asendada saab, mida vastaja sõustist ja šnitslist ning toitumisest üldse teab, kuidas suhestub asjadega vastaja ise ja kuidas tema kaaskondlased.

Kõik küsimused peale sotsiaaldemograafiliste ("mees/naine, mis su vanus ja aastane läbisõit on") ja brändieelistuste (seal on vaba lahter) on suunavad, võiks "Muu" lahtreid juurde avada, siis saaks Saku-teadlik hingeelu ennast selgemalt avada. Tekitada võimalus "Ei tarbi üldse" vastata oli hea pakkumine.

Taastumisprotsess - kas see on kogu see aeg novembrist-novembrini kestva hooaja jooksul, mil parasjagu trenn ei käi? Või mahajahtumise aeg?

reiks
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 10. 08. 2012. 19:24

Re: Uurimistöö toidulisandite kasutamisest

Postitus Postitas reiks » 18. 11. 2013. 22:40

veloson kirjutas:Taastumisprotsess - kas see on kogu see aeg novembrist-novembrini kestva hooaja jooksul, mil parasjagu trenn ei käi? Või mahajahtumise aeg?
Taastumisprotsessi all pean silmas jah kogu hooaja vältel koormusjärgset perioodi. Ettepanek lisada "muu" valik oli endal koostamise ajal mõttes, kuid puhtalt enda töö lihtsustamise mõttes jätsin selle välja. Statistikat oleks keerulisem teha, kui iga inimene vastaks sinna oma sõnadega. Püüdsin pakkuda välja võimalikult palju vastusevariante, et leida endale sobivaim. Kuna vastajaid juba mitukümmend, siis kahjuks ei ole võimalik küsitlusel miskit muuta. Aga edaspidiseks panen kõik märkused ja tähelepanekud kõrva taha.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4032
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Uurimistöö toidulisandite kasutamisest

Postitus Postitas riho » 19. 11. 2013. 00:07

Mida peaks vastama viimasele küsimusele harrastaja, kelle treenimistel ja võistlemistel puudub terminiga "sportlaskarjäär" igasugune seos:-)?

reiks
Rattur
Postitusi: 49
Liitunud: 10. 08. 2012. 19:24

Re: Uurimistöö toidulisandite kasutamisest

Postitus Postitas reiks » 13. 01. 2014. 22:35

riho kirjutas:Mida peaks vastama viimasele küsimusele harrastaja, kelle treenimistel ja võistlemistel puudub terminiga "sportlaskarjäär" igasugune seos:-)?
Sportlaskarjäär ei täheda antud kontekstis ilmtingimata tipptasemel võistlemist. Ka rahvaspordiüritused ja kerge õhtune väntamine on sport.

Vasta

Mine “Toitumine ja eluviisid”